Skip to content

[vcex_blog_grid columns=”1″ posts_per_page=”1″ img_size=”full” excerpt_length=”24″ read_more_text=”więcej” readmore_style=”plain-text” content_css=”.vc_custom_1596714943099{margin-top: 0px !important;margin-right: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;margin-left: 0px !important;border-top-width: 0px !important;border-right-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;border-left-width: 0px !important;padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;}” include_categories=”31″]

 

Balon Widokowy w Krakowie

Balon Widokowy w Krakowie to wspaniały punkt obserwacyjny. W czasie lotu zabiera na pokład gondoli jednocześnie do 30 osób wraz z pilotem. W czasie standardowych lotów unosi się na wysokość ok. 150 m (maksymalny pułap gondoli to 275 m). To zapewnia unikalne widoki, które pozostawią niezatarte wrażenia.

Ze względu na fakt, iż zabudowa starego miasta Krakowa i Kazimierza została wpisana na listę Zabytków Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, powstanie typowych punktów widokowych nie jest możliwe. Dlatego balon jest jedyną opcją, pozwalającą podziwiać miasto królów z lotu ptaka.

Balon w Krakowie bez wątpienia zapewnia najlepszy widok na plan zabudowy historycznego centrum Krakowa, Kazimierza i Podgórza. Równocześnie nawiązujemy do lotniczych i aeronautycznych tradycji Krakowa i pionierskich wzlotów, które nierozerwalnie związane są z przestrzeniami parkowymi.


więcej

Wzniesienie się balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie, które na długo pozostajnie w pamięci. Teraz znowu dostępne dla wszystkich, również dzieci, osób niepełnosprawnych i starszych.

Instalacja w Krakowie jest pierwszą w Polsce i jedną z niewielu na świecie. Miasto Kraków to z pewnością wyjątkowe miejsce w skali świata, które należy pokazać turystom i mieszkańcom właśnie z góry:

 „Z lotu ptaka – w niewielu miastach europejskich można tak jak w Krakowie dojrzeć wyraźny zarys średniowiecznego planu miejskiego. Widok ten przywołuje w wyobraźni fascynujący obraz miasta – warowni. Wznosząc się ponad dachy, zobaczymy rzadko spotykany szachownicowy układ ulic, niegdyś otoczony murami obronnymi wzmocnionymi 47 basztamiDo miasta prowadziło 8 bram głównych. Do dzisiaj pozostała tylko jedna z nich.”


Bezpieczeństwo

Cały system zaprojektowano z wyjątkowo dużym zapasem bezpieczeństwa – współczynnik przekracza SF10. Balon i infrastruktura lądowiska posiada wszystkie atesty przewidziane przez Unię Europejską dla statków powietrznych, łącznie z homologacją EASA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego), która nakłada na przewoźników lotniczych najbardziej rygorystyczne normy na świecie.

Balon Widokowy sp. z o.o. – jako firma wykonująca operacje lotnicze – posiada certyfikat operatora lotniczego AOC wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Aktualną listę operatorów lotniczych można sprawdzić na stronie ULC: https://www.ulc.gov.pl/pl/operacje-lotnicze/wykaz-certyfikatow/wykaz-posiadaczy-certyfikatu-aoc

Informacje dla pasażerów: https://balonwidokowy.pl/informacje-dla-pasazerow/

 

[vcex_image_carousel animation_speed=”300″ arrows_position=”abs” dots=”true” items=”3″ items_scroll=”3″ items_margin=”10″ auto_play=”false” thumbnail_link=”lightbox” lightbox_caption=”false” image_ids=”1764,1762,1763,1761,1760,1768,1766,1765,1767″ arrows_style=”slim” img_width=”330px” img_height=”200 px” img_hover_style=”opacity”]